/Kiedy wysłać dziecko na kolonie survivalowe?

Kiedy wysłać dziecko na kolonie survivalowe?

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy, ale jeśli można przy okazji zdobyć nowe umiejętności, to jeszcze lepiej. W tym celu należy przejrzeć dostępne oferty wakacyjne i zdecydować się na taką, która spełni wszelkie oczekiwania, nawet te, które wydają się wygórowane. W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy, podczas których przygody ma się niemal gwarantowane. Wiedzą o tym szczególnie ci rodzice, którzy zdecydowali się powierzyć wakacyjną zabawę Kogis. Wśród wielu dostępnych opcji, z całą pewnością szczególnie zainteresują te wyjazdy, podczas których będzie można samodzielnie wykonać szałas lub nauczyć się, jakie grzyby są jadalne, a które nie. Tego typu umiejętności można zdobyć tylko w jednym przypadku, a mianowicie wtedy, gdy wyjeżdża się na tak zwaną szkołę przetrwania. Wielu rodziców początkowo obawia się tego, czy ich dziecko, które nigdy nie uczestniczyło w tego typu wyjazdach, na pewno poradzi sobie w trudnych warunkach, często pod gołym niebem. Zupełnie niepotrzebnie, bo podczas takich wyjazdów uczestnicy i tak mają zapewniony nocleg w pełni cywilizowanych warunkach. Na łono natury wyruszają z reguły w ciągu dnia, co nie oznacza, że przynajmniej jednej nocy nie spędzą w lesie, żeby wczuć się w klimat takiego wyjazdu.

Na pewno każde dziecko, które będzie jego uczestnikiem, przekona się na własnej skórze, jak musieli radzić sobie ludzie w dawnych czasach, gdy nie było jeszcze rozwiniętej technologii i trzeba było wykonywać większość narzędzi, które umożliwiały przetrwanie za pomocą własnych rąk. Jest to wiedza, która na pewno pozwoli im szerzej spojrzeć na otaczający ich świat i sprawi, że nabiorą pewności siebie, bo będą wiedzieć, że poradzą sobie doskonale bez względu na to, w jakich warunkach przyjdzie im spędzać czas. Warto zobaczyć kogis.pl, żeby przekonać się, że podczas tego typu wyjazdów każde dziecko w sposób kontrolowany, a więc bezpieczny, zdobywa cenną wiedzę i nabywa umiejętności, dzięki którym nie jest dla niego straszna już dzika przyroda. Dzieci, które na co dzień nie mają styczności z naturą, początkowo mogą być nieco zagubione, gdy rodzice wyślą je na kolonie survivalowe, ale jest tak tylko na początku.

Potem tak bardzo im się podoba, że nie chcą wracać do miasta. Wszystko dlatego, że każde dziecko, zarówno te mniejsze, jak i większe, uwielbia przygody. Dzieci lubią tworzyć coś za pomocą własnych rąk i sprawdzać, czy spełni swoje przeznaczenie.

Ka każdym tego typu obozie zdobywa się cenne umiejętności, na przykład dzieci dowiadują się, jak zrobić szałas z liści i patyków. Na niektórych obozach można korzystać także z taśm klejących, które są przydatne, gdy chce się wykonać mocowania, ale na profesjonalnych obozach dla dzieci starszych, tego typu udogodnienia są zabronione, co sprawia, że tym bardziej jest szansa na niezapomnianą przygodę na łonie dzikiej natury. Wszystkie dzieci, które wracają z takiego obozu, mają w plecaku zestaw, który służył im do przygotowywania posiłków, strugania patyków i robienia innych rzeczy, które zwykło się robić w lesie, gdy jest się z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Na pewno ma się wówczas różnorodne umiejętności, które będzie można zademonstrować po powrocie swoim rodzicom, albo kolego z podwórka, czy ze szkoły. Warto więc wysyłać dzieci w różnym wieku na tego typu obozy, żeby mogły zdobyć cenną wiedzę, którą być może kiedyś wykorzystają. A nawet jeśli tak nie będzie, bo nie nadarzy się taka okazja, to i tak przywiozą z wakacji niezapomniane wspomnienia i będą się świetnie bawić ze swoimi rówieśnikami. A wszystko to pod okiem doświadczonej kadry wychowawczej, która zawsze ma wszystko pod kontrolą i dba o szeroko pojęte bezpieczeństwo wszystkich uczestników, którzy biorą udział w wyjeździe. Warto już dziś rozejrzeć się za odpowiednią ofertą, bo chętnych na tego typu wyjazdy nie brakuje. Zwłaszcza gdy nadchodzi sezon typowo wakacyjny lub wtedy gdy są ferie. Raz na jakiś czas każdy powinien wyruszyć na spotkanie ze spontaniczną przygodą w głuszy.

Polecamy kolonie survivalowe: https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/survivalowe/