/BMW – Co czeka nas w 2020 roku?

BMW – Co czeka nas w 2020 roku?

Rok 2020 będzie jednym z najbardziej zaskakujących sezonów tej marki. Niemiecki producent samochodów planuje imponujące premiery i szybki rozwój. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze plany Bawarskiego producenta i krótkie opisy najnowszych modeli samochodów. Co więc zatem czeka nas w 2020 ze strony BMW ?

BMW X5

Ten model jest jętym z najpopularniejszych aut w gamę niemieckiego producenta. To duży przestronny i mocny pojazd, który oferuje dużą jakości wygodę. Po pięciu latach na rynku obecny model nie doczekał się faceliftingu i zostanie wygaszony. W jego miejsce wskoczy znacznie nowocześniejsza konstrukcja oparta na platformie CLEAR. Taka sama znajdzie się również w serii 3. SUV będzie lżejszy oraz będzie miał więcej mocy. Jego najmocniejsza wersja będzie miało ponad 500 koni mechanicznych pod maską i znaczek M.

X4

Pod koniec 2020 roku na rynek wchodzi nowa — druga generacja modelu X4. Obecna jest jednym z najkrócej sprzedawanych modeli w historii, gdyż swoje początki auto miało zaledwie w 2014 roku. Nowa konstrukcja będzie rewolucyjna i oparta na zupełnie innych podzespołach niż obecny przedstawiciel znaczka X4. Auto będzie większe, lżejsze i mocniejsze od obecnej wersji. Dużą wagę przyłożono do wizerunku estetycznego. Liczbę zdjęcia z jazd próbnych są bardzo efektowne, a pojazd z pewnością skarbi sobie uczucia fanów i zdobędzie duże grono odbiorców.

Seria 3

Seria ta będzie bardzo podobna do serii 5. Wykorzystuje ona wiele rozwiązań ze starszego brata. Zapowiedzi uchylają rąbka tajemnicy. Auto będzie lżejsze i większe od swojego poprzednika. W tym modelu zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania. Przykładem jest możliwość zdalnego parkowania auta za pomocą kluczyka. Technologia będzie widoczna również we wnętrzu. Auto otrzyma cyfrowe wyświetlacze i prędkościomierz. Główny panel według zdjęć i przecieków będzie trochę bardziej konserwatywny. Na samochód trzeba będzie poczekać jednak najdłużej z całej palety nowości. Pojawi sie on dopiero na jesien 2020 roku na salonach samochodowych, a do sprzedaży w polsce trafi na początku 2019 roku. Warto Jednak zaczekać i skorzystać z tej niebywałej technologii, jaką proponuje BMW.

Okres premier w Polsce

W Polsce nieco później niż na świecie pojawia się w szalonych nowe modele. Najwcześniej, bo w Marcu swoje premiery odbyły X2 i M5. Zaraz tuż po nich swój debiut odbył model M2 Active i Grand Tourer. Pod koniec roku 2020 planowane są premiery największych zawodników w firmie, czyli modeli X5 i X7. Na kolejne modele przyjdzie poczekać nam do 2019 roku. W tym okresie w polskich salonach pojawi się BMW serii 3, 8 oraz X4.

Długofalowy plan

Bawarska marka zapowiedziała, że do 2021 roku zamierza wypuścić na rynek 25 całkiem nowych modeli samochodów. To zdecydowanie ogromna liczna nawet jak na takiego potentata. Niektóre auta przejdą jedynie facelifting, ale większość z nich będzie niespotykanymi do tej pory pojazdami. Jest to zdecydowanie duży krok w stronę rozwoju, a sama marka chce zyskać przewagę nad rywalami — zwiększając intensywność prac.

Zajrzyj także na poniższe strony by dowiedzieć się więcej:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/