/Tanie i piękne mieszkania. Gliwice sprzedaż i wynajem mieszkań.

Tanie i piękne mieszkania. Gliwice sprzedaż i wynajem mieszkań.

Mieszkańcy Śląska ostatnio często zmieniają miejsce zamieszkania. Zazwyczaj ma to związek z szukaniem lepszego lokum, ale też powodem do przeprowadzki może być budowa nowej fabryki pod oknami, lub nowej drogi. Rozbudowa aglomeracji śląskiej postępuje i takie powody do zmiany lokum będą coraz częstsze. Przyjrzyjmy się w takim razie w jakim mieście na Śląsku warto dziś kupić lub wynająć mieszkanie, czy bardziej opłaca się dziś szukać lokalu na rynku pierwotnym czy wtórnym. Zaczynamy!

Przeglądając ofertę śląskiego rynku mieszkaniowego, każdy na pewno zwróci uwagę na Gliwice. To właśnie to miasto ostatnimi czasy bardzo rozwinęło się jeżeli chodzi o ilość nowych mieszkań deweloperskich. Inwestorzy chętnie kupują tu ziemię, bo jest ona nieco tańsza niż w innych rejonach aglomeracji śląskiej, stąd bardzo dużo nowych osiedli. Głównym pytaniem jest to, czy opłaca się przeprowadzić tutaj do nowego mieszkania. Gliwice – sprzedaż mieszkań deweloperskich jest tutaj niemała, co wskazuje że jednak ludzie ufają że nowe bloki są wykonane w dobrej technologii i ufają inwestorowi. Co prawda często słyszy się o różnych wpadkach deweloperów w różnych częściach kraju, ale Śląsk ten problem wydaje się konsekwentnie omijać. Może to dlatego, że miasta dbają o to komu sprzedają ziemię pod inwestycję, sprawdzając wcześniej firmę, która zamierza budować nowe osiedla. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre posunięcie, ponieważ powoduje że mieszkaniowy rynek pierwotny jest w tym rejonie bardzo dobrze rozwinięty.

Czy w Gliwicach opłaca się również kupić mieszkanie na rynku wtórnym? Sprawdźmy i to. Po pobieżnej analizie oferty pośredników nieruchomości możemy zauważyć, że w tym mieście jak również w innych śląskich miejscowościach, mamy do czynienia z dwoma typami mieszkań. Pierwszy to lokale w tradycyjnych blokach z wielkiej płyty, budowanych w okresie PRL. Drugi typ to mieszkania w starych kamienicach, budowanych jeszcze w latach czterdziestych i pięćdziesiątych. Tutaj standard jest niestety zauważalnie gorszy, na przykład zdarzają się wspólne toalety na korytarzu, choć zdarzają się istne perełki w naprawdę nowoczesnym standardzie. Wszystko zależy od ceny mieszkania. Gliwice – sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym wydaje się nie spadać, mimo pojawienia się bardzo wielu nowych osiedli. Wynika to naszym zdaniem głównie z tego, że mieszkania na rynku pierwotnym są zazwyczaj w tak zwanym „stanie deweloperskim”, czyli po prostu surowym. W nowym lokalu musimy jeszcze zainwestować niemało, by w pełni go urządzić. Natomiast na rynku wtórnym mamy lokale już urządzone, do których można po prostu wprowadzić się i mieszkać.

Planując przeprowadzkę do Gliwic na pewno nic nie stracimy, a możemy sporo zyskać. Zwłaszcza na rynku wtórnym możemy trafić na prawdziwe lokale-perełki, które bywają tutaj w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto umiejscowienie tego miasta nieco na uboczu aglomeracji śląskiej sprzyja lepszej jakości powietrza oraz mniejszemu hałasowi, a przy tym mamy doskonałe połączenia drogowe i komunikacyjne z resztą aglomeracji.

Warto także przeczytać: http://ako-info.pl/mieszkania-na-sprzedaz-w-gliwicach-czy-warto-kupic/